Březen 2007

Nová anketka

28. března 2007 v 9:12 | Radka |  Anketky
Už dlouho tady nebyla žádná anketka tak tady je: Doufám, že hlasování proběhne s úspěchem =)=)=)=)

Součastnost

28. března 2007 v 9:06 | Radka |  ♥Easy Dance 2000♥
Tento rok nacvičujeme Hip Hop a Disko. Aktuální fotka hip hopu je ve fotogalerii.

2.Soutěž

28. března 2007 v 9:05 | Radka |  ♥Easy Dance 2000♥
Čusík!!!
Tak tu máme další soutěž, kterou jsem absolvovala se svojí skupinou.Byl to Českolipský zvoneček samozdřejmě v České Lípě.Organizace a prostředí bylo super, ale já s touto soutěží nemám moc dobré zkušenosti, ale to je vedlejší. Soutěžilo se v mnoha kategoriích a my jsme se zúčastnily Street dance, kde jsme se umístily na docela slušných místech (to projistotu zůstane v anonimitě).Jinak tam byla hezká podívaná, kousek odtamtud byla "picérka".A příští rok bude určitě další ročník. Mějte se pa.

Naše fotečky kostýmů

18. března 2007 v 12:03 | Radka |  ♥Easy Dance 2000♥
Tak tady jsou naše fotky.Některé jsou dost staré, ale jsou tam i aktuální.Pár lidí (i já) je na všech - to jsou ti, kteří vydrželi až do dnes =)Doufám, že se vám budou líbit a třeba i nekteří z vás měli takové začátky =)Je to od nejstaršího po minulý rok.

Thomas Jefferson

17. března 2007 v 21:26 | Radka |  Referátky

Thomas Jefferson


Se narodil 13.dubna 1743 v Shadwellu ve Virginii.
Byl třetím americkým prezidentem, který vládl v období od 4. března 1801 do 3. března 1809 a také byl hlavním autorem amerického prohlášení nezávislosti v roce 1776. Během americké revoluce byl guvernérem Virginie (1779-1781) a později americkým velvyslancem ve Francii (1785-1789). Po návratu z Francie se stal prvním ministrem zahraničí ve vládě prezidenta George Washingtona (1790-1793). Jeho sympatie pro francouzskou revoluci vedly k Jeffersonovu konfliktu s Alexandrem Hamiltonem a Jefferson v roce 1793 kvůli tomuto konfliktu rezignoval.
V roce 1796 kandidoval na funkci prezidenta, ale prohrál o tři hlasy s Johnem Adamsem. Druhým prezidentem se tak stal Adams, Jefferson byl zvolen viceprezidentem.Po 5 letech znovu kandidoval na funkci prezidenta a vyhrál.První dáma Thomase Jeffersona byla Martha Wayles Skelton Jefferson.Po jeho vládě nastoupil do funkce prezidenta James Madison.
Jefferson zemřel ve stejný rok, den i hodinu jako jeho přítel John Adams.
Konkrétně 4. července 1826 v Charlottesville ve Virginii.

Přehled důležitých informací : Pořadí: 3. prezident Spojených států
Funkční období: 4. března 1801 - 3. března 1809
Předchůdce: John Adams
Nástupce: James Madison
Datum narození: 13. dubna 1743
Místo narození: Shadwell ve Virginii
Datum smrti: 4. července 1826
Místo smrti: Monticello, Charlottesville, Virginia
První dáma: Martha Wayles Skelton Jefferson
Politická strana: Demokratická republikánská strana

Alois Jirásek

17. března 2007 v 21:24 | Radka |  Referátky

AloisJirásek

Alois Jirásek se narodil ve východočeském Hronově u Náchoda. Navštěvoval německé piaristické gymnázium v Broumově, české gymnázium v Hradci Králové a na pražské univerzitě vystudoval historii. Čtrnáct let žil v Litomyšli a působil tam jako gymnaziální profesor dějepisu. Potom přesídlil do Prahy, kde pokračoval v pedagogické práci i v literární činnosti.Byl český prozaik
a dramatik,autor řady historických románů a představitel realismu.Alois Jirásek psal knihy o období bájném i předdějinném, balady idily, romance a povídky.

PRÓZA
Nejstarší období
Staré pověsti české - soubor pověstí od praotce Čecha, přes dobu
knížat, husitství až po Bílou Horu.

Husitství
Proti všem - líčí vrchol husitského hnutí, stavbu Tábora, Zikmundovo tažení do Čech, bitvu na Vítkově

Doba pobělohorská
Temno - doba největšího útlaku českého národa, duchovní život ovládla katolická církev, Jezuitský řád; nekatolíci se tajně scházejí, čtou bibli a jiné zakázané knihy, za což jsou pronásledováni jezuity - za první světové války se stalo nejoblíbenější českou knihou, neboť připomínalo pomíjivost moci, založené na násilí

Obrození
F. L. Věk - pětidílný román, hlavní hrdina František Věk - kupec z Dobrušky, vlastenec; cílem bylo ukázat jak probíhá proces národního obrození v Praze (proud vědecký) a v Dobrušce (proud lidový); historické postavy: Václav Thám a Kramerius

Divadelní hry
Nejznámější : Lucerna

Zemřel 12. března 1930 v Praze a je pohřben v rodném Hronově.

Morče

17. března 2007 v 21:22 | Radka |  Referátky

Morče

Jestliže se rozhodnete chovat pouze jedno morče, musíte počítat s tím, že mu budete muset věnovat více času. Kotec musí být umístěn tak, aby vás morče vidělo a slyšelo. Dvě a více morčat si už budou dělat společnost navzájem. Budou se zahřívat, povídat si spolu, takže už vás "nebudou tolik potřebovat". Jenom je důležité, když si budete kupovat dvě morčata, aby to byly dvě samičky. Protože dva dospělí samečci by se spolu prali. Tak to alespoň píšou v naučných knihách, ale jelikož výjimka potvrzuje pravidlo, tak my máme dva samečky a ti spolu vycházejí dobře. Taky můžete mít spolu samečka a samičku, ale to pak musíte počítat s tím, že se spolu budou pářit.

JAK JE BRÁT Z KOTCE
Vždy, když chcete morče vzít do ruky je dobré na ně mluvit, aby bylo klidnější. Potom je jednou rukou vezmete pod předními packami a druhou rukou pod zadečkem. V náruči si ho buď položte na předloktí tak, že vám v dlani bude spočívat jeho zadeček a nebo některá morčata mají raději, když se mohou posadit zpříma.

OCHOČOVÁNÍ
Ochočit si morče si prý můžete velmi brzy. Já si myslím, že úplně si ochočit morče snad ani nelze. Vždy bude mírně plaché a divoké. Je ale pravda, že pokud máte morče pouze jedno, snad se ochočí trochu rychleji, neboť se na vás víc upne. Jednak se stane krotké tím, že se s ním denně pomazlíte, ale také co je důležité, je na morče mluvit. Nejen když ho berete do ruky, ale také když ho krmíte a nebo i když třeba jen procházíte okolo. Morče si tak zvykne na váš hlas a je dokonce možné ho naučit přijít na zavolání. Ne, že by morče šlo na povel, ale jde za známým hlasem.
Morčata jsou velmi chytrá a tak se většinou naučí rozeznávat hlavně zvuky, které se týkají jídla. To se pak při každém zvuku, který je podobný např. šustění sáčku při krmení, hned hlásí, jestli by se pro ně nenašlo něco na zub. Morčata jsou vůbec velmi hovorná zvířátka. Když už je máte delší dobu naučíte se porozumět tomu, co vlastně chtějí. Dovedou rozzlobeně jakoby "vrčet", což poznáte lehce, neboť se při tom třepou, nebo umí hlasitě upozorňovat, že chtějí žrát, cvakat zubama a šveholit, když něco prozkoumávají a nebo potichu brumlat, když se s nimi mazlíte.

KOUPÁNÍ A KARTÁČOVÁNÍ
I přesto, že morčata jsou čistotná zvířátka, dovedou pod sebou udělat pěkný nepořádek. A i když jim pravidelně čistíte, neubráníte se tomu, aby sem tam neměla zalepené chlupy, zvláště morčata angorská. Proto je potřeba, je alespoň jednou týdně vykartáčovat (angorská častěji) a jednou za čas i vykoupat. Kartáčováním morče jednak zbavujete padajících chlupů a nečistot, ale také je tím masírujete. A pokud to provádíte s citem, morčeti se to zalíbí a bude si u toho i pobrukovat. Pokud narazíte na zplsnatělé chlupy je nejlepší je odstřihnout. K tomu použijte nůžky s kulatou špičkou, aby jste morče neporanili, pokud by najednou poskočilo.
# Neměli by jste: morčata schválně strašit, lekat a už vůbec ne s nimi nějak třepat nebo je mačkat apod.
# při braní z kotce netahejte morče pouze za přední packy.
# při kartáčování nepoužívejte drsné kartáče a příliš netlačte, aby jste je nepodřely nebo neporanily.
# nikdy nestříhejte morče nůžkami s ostrou špičkou.

Dříve než si donesete morče domů, měli by jste mít pro něj už připravený kotec nebo terárium. Pro jedno morče by měl být velký alespoň tak 60 x 30 cm, ale samozřejmě čím větší, tím lepší. Podlaha se nejčastěji pokrývá vrstvou hoblin, pod které se mohou dát noviny pro lepší vsakování, ale lepší je použít na podestýlku seno nebo buničinu. Dále připravte misku s vodou (nejlépe těžkou kameninovou, aby ji morče nepřevrhlo), může být i napaječka, která má tu výhodu, že vodu v ní si morče nemůže znečistit. Také je dobré nachystat morčeti kus větvičky nebo polínka na okusování (nejlépe z ovocných stromů), aby si mělo o co ohlodávat zuby. A nezapomeňte ani na domeček, stačí i stříška, kde by se morče mohlo schovat a případně nocovat.

ČIŠTĚNÍ
Jelikož morčata mají ráda čisto, je nutné jim denně odstraňovat zbytky potravy a alespoň jednou týdně vyčistit celý kotec. Také není na škodu tak jednou měsíčně celý kotec pořádně vydesinfikovat.

UMÍSTĚNÍ
Kotec (terárium) by měl být umístěn tak, aby pokud je morče v bytě, bylo blízko vás. Aby vás vidělo nebo alespoň slyšelo. Morče je totiž velmi společenské a je-li jen jedno, pak by se cítilo osamělé a bylo by nešťastné. Morče se však nemusí chovat pouze v bytě. Může být umístěno i venku, pokud má samozřejmě dobře vybavený kotec. A to zabezpečený proti dešti, aby mu tam nezatékalo, musí se mít kde schovat proti přímému slunci a větru. Říká se, že pokud má morče dobře utěsněný a zateplený kotec vydrží venku i přes zimu, ale při mrazech je potřeba mu trochu přitopit.
# Neměli by jste: nepodestýlejte morčeti piliny, neboť jsou příliš jemné a mohly by se mu dostat do očí a čumáčku.
# pokud zjistíte, že morče žere podestlané noviny, měli by jste je přestat používat.

Nejraději mají morčata asi čerstvou trávu. Pokud máte možnost je někde volně pustit do zahrady, pak je to nejideálnější. Morčata se mohou proběhnout a zároveň se i napasou. Hlavně musíte dát pozor, aby nemohla někudy utéct nebo aby je nenapadlo jiné zvíře (kočka, pes). Když nemáte pro morče žádný výběh, můžete jim čerstvou trávu natrhat. Musíte dát však pozor, aby tráva nebyla zapařená. Pochoutkou pro morčata jsou pampeliškové listy a čerstvý šťavnatý jetel. Jinak jim ale můžete dát i řebříček, vojtěšku aj. Brzy poznáte, co má vaše morče v oblibě. Ze zeleniny mají potom velmi v oblibě petrželovou nať. Nepohrdnou však ani mrkví, kedlubnou, květákem, zelím, brokolicí, řepou, paprikou,... Jako zákusek jim můžete dát kousek jablíčka nebo hrušky (nejraději mají jadřinec). Také můžete morčeti dát tvrdý chléb (pokud třeba nemáte polínko na okusování), aby jednak mělo přes den co ohlodávat (pokud zrovna nemá co žrát) a jednak si tím obrušuje zuby.

JAK ČASTO MORČE KRMIT
Morčata by se měla krmit vždy ve stejnou dobu, ostatně jako všechna zvířata. Hlavní doba krmení by měla být ráno a večer. Ráno by mělo morče dostat asi tak hrst granulí se zrním a trochu sena a večer pro změnu čerstvou zeleninu, seno a mohou být i granule. Zkrátka, co máte zrovna doma. Přes den jim můžete dát nějaké ovoce nebo kousek zeleniny. Důležité je, aby morče mělo neustále dostatek čisté pitné vody.
# Neměli by jste: netrhejte trávu ošetřenou nějakým postřikem nebo trávu, která roste těsně u silnice.
# zelí by se nemělo morčeti dávat příliš často a ve velkém množství.ání nesmí být z tisu nebo jiných stále zelených dřevin, neboť jsou jedovaté
.
PÉČE O BŘEZÍ SAMIČKU
Samička je schopna rozmnožování už v 8 týdnech, ale není dobré ji nechat hned tak brzo zabřeznout, neboť ještě není ukončen její tělesný vývoj a mláďata narozená takto mladé samičce by mohla být slabá. Optimální doba, kdy by měla mít samička první vrh je kolem 5 - 6 měsíce, nemělo by to však být později než 10 měsíců věku samičky. Mohly by potom nastat potíže při porodu. Samička může rodit mladé až do svých tří let. Březí samička nepotřebuje nijak zvláštní péči. Jenom musíte zvýšit přísun potravy, vitamínu C, B (ty dodáte samičce ve vojtěšce a jeteli), vit. A (stačí občas dát mrkev) a látek (jako vápníku, bílkovin, minerálních látek), které samička najde např. v trošce mléka. Samička je březí 9 - 10 týdnů a ke konci březosti by jste ji neměli brát příliš do ruky a pokud je to nezbytné, pak s velkou opatrností a musíte ji dostatečně podepřít zadeček.

PÉČE O MLÁĎATA
Počítejte, že v jednom vrhu se narodí 2 - 4 mláďata, pro která potom musíte najít nový domov (pokud si nechcete založit morčecí farmu). Hned po narození jsou morčata plná života, už vidí a jsou ochlupená. První den, by jste měli nechat samičku s mláďaty napokoji, nesahat na ně, neboť by je mohla nechat. Až teprve druhý den se můžete opatrně podívat do hnízda, ale ničeho se zbytečně nedotýkejte. Mateřské mléko sají malá morčátka až do tří týdnů, ale už po prvním týdnu okusují potravu, kterou dáváte jejich matce. Pokud chováte samce se samicí, pak je dobré samce oddělit. Ne že by snad ublížil mláďatům, ale samička by vám zcela jistě hned znovu zabřezla. Asi ve druhém týdnu můžete morčata pomalu začít ochočovat. Zvykat je na doteky a brát je opatrně třeba do výběhu. Nejideálnější je dávat mladá morčátka pryč od matky asi po pěti týdnech jejich života. Nemělo by to však být později než v osmi týdnech. Celkový věk, kterého se morče dožívá je zhruba 5 - 7 let.
# Neměli by jste: samičku v pokročilém stupni březosti, tj. před vrhem, byste měli brát do ruky co nejméně a chránit ji před horkem.
# první den se mláďat nedotýkejte, jinak by samice mohla o ně přestat pečovat

Morčata jsou proti nemocem celkem odolná. Nemocná bývají zřídka kdy, ale pokud přece jen onemocní, je důležité se o ně pečlivě postarat, jako o každé zvířátko.

RÝMA
Samozřejmě se nejedná přímo o rýmu jakou známe u člověka, ale tato infekce je jí velmi podobná, jenom může vést k zápalu plic. Příznaky jsou následující: morče hlučně dýchá, teče mu z nosu a kašle. Také může mít uslzené a bolavé oči. Pokud má vaše morče tyto příznaky je potřeba mu zajistit především teplo, aby nemohlo dojít k prochlazení a následnému zápalu plic. Jestliže budou potíže přetrvávat, je potřeba navštívit zvěrolékaře.

PRŮJEM
Průjem může být pro morče velmi nebezpečný. Někdy se může stát, že morče pouze sní něco, co mu nesedlo a průjem je pouze jev krátkodobý. V takovém případě mu seberte všechnu potravu, nechejte mu pouze seno a čerstvou vodu (můžete i tvrdý chléb). Průjem poznáte velice snadno. Trus morčat je měkký nebo přímo tekutý a kysele páchne. Někdy se však stane, že průjem trvá morčeti delší dobu a v takovém případě je třeba navštívit zvěrolékaře, neboť dlouhodobý průjem může morče i zabít.

ZÁCPA
Zácpa není tak nebezpečná jako průjem. Morče při ní nežere a nemá žádné výkaly. V takovém případě je potřeba mu dát dostatek čerstvé vody a čerstvou šťavnatou zeleninu. Pokud to nepomůže, je jako vždy potřeba navštívit zvěrolékaře.

Richard = Edward Herrmann

14. března 2007 v 8:25 | Radka |  Gilmorovky
Richard =Edward Herrmann
Datum a místo narození : 21.června 1943 Washington D.C
Barva vlasů : černá - šedá
Životopis:
Během jeho účinkování na Broadwayi mu cenu Tony vynesla hra 'Mrs. Warren's Profession' a nominaci na tutéž cenu hra 'The Philadelphia Story'. Na velkém plátně ztvárnil řadu památných postav, například ve filmech 'Nixon', 'Ritchie Rich', 'The Man With One Red Shoe', 'Double Take' či 'Critical Care'. Mezi jeho poslední filmy se řadí dílo z produkce Gena Hackmana, 'Welcome to Mooseport'.V televizi se objevil v šestiepizodním příběhu 'The Practice', který mu v roce 1999 vynesl cenu Emmy. Hostoval též ve dvousté výroční epizodě 'Law & Order'. Nominace na další Emmy mu přinesla jeho práce na 'St. Elsewhere', na 'Concealed Enemies' a na 'Eleanor and Franklin: The White House Years'. V televizi na sebe dále upozornil rolemi v řadě filmů, jako je například 'Vendetta', 'Pandora's Clock', 'What Love Sees' či 'Fire in the Dark'. Na divadelní jeviště se Herrmann vracel ještě mnohokrát. V létě roku 2002 si zahrál v režii Bruce Paltrowa ve hře 'Educating Rita' na Williamstownském divadelním festivalu a před časem skončil s účinkováním ve hře Neila Simona, 'The Dinner Party'.Herrmann se též v plné míře věnuje nahrávání audio knih a na svém účtu má již více než padesát děl, včetně nejnovějšího románu Toma Clancyho 'Net Force series'. V roce 1999 byl za svoji práci na kompletní nahrávce 'The King James Bible' oceněn cenou AUDIE.Též se ujal role vypravěče 'History Lost and Found' na kanálu A&E a u seriálu 'Founding Fathers'. Rovněž hostoval v seriálu 'The Ultimate Auto', což mu pomohlo k uznání mezi automobilovými nadšenci. Je také aktivním účastníkem závodů a automobilových show. Loni byl vyznamenán svojí alma mater, Bucknellskou univerzitou, za vynikající úspěchy ve svojí profesi.
Fotečky:

Emily = Kelly Bishop

14. března 2007 v 8:09 | Radka |  Gilmorovky
Emily = Kelly Bishop

Datum a místo narození: 28.2. 1944 Colorado Springs, Colorado

Barva oří : hnědé

Vlasy : hnědé

Životopis :
Hříšný tanec, šest stupňů odloučení, Rapsonie v Miami - to je několik titulů z dlouhé filmografietého garakterní herčky, jejíž doménou zůstává divadlo a tanec.Původně chtěla být baletkou a první velký úspěch zaznamenala v muzikálu Chorus Line, pak se ale vydala do Los Angeles a přestoupila na dráhu dramatické herečky.Šest stupňů odloučení bylo jejím parádním představením i ve slavně broadwayském divadelním ztvárnění.Když nehraje, věnuje se stále baletu a pečuje o zahradu u domu v New Jersey, kde žije se svým manželem, moderátorem televizní talk show Leem Leonardem.

Fotečky :

Diplom

14. března 2007 v 7:57 | Radka |  Diplomy a bleskovky
Soutěžit se vyplácí =)

Lein = Keiko Agena

5. března 2007 v 15:40 | Radka |  Gilmorovky
Lein = Keiko Agena

Datum a místo narození : 3. října 1979 Honolulu, Havaj

Výška : 155 cm

Životopis:
Keiko se do podvědomí televizních diváků dostala především svojí opakovanou rolí studentky v dramatu The Warner Bros. 'Felicity' a jako Lane Kimová v seriálu 'Gilmorova děvčata'.Narodila se a vyrůstala v Honolulu, kde setrvala až do svých sedmnácti let. Již v deseti letech měla za sebou svůj herecký debut, když si vystřihla malou roli ve hře 'The Best Christmas Pageant Ever'. Tato zkušenost se jí zalíbila natolik, že se rozhodla s vystupováním pokračovat. Rodiče ji velmi podporovali. Máma ji brala na konkurzy a pomáhala jí učit se nazpaměť role v jednotlivých divadelních představeních.Po ukončení střední školy Keiko studovala činohru na Whitmanově vysoké škole, ve státě Washington. Vždy během letního volna jezdila do Los Angeles a soustavně pracovala v divadle, v televizi a rovněž ve filmu. Její první profesionální konkurz skončil menší rolí v seriálu 'Renegade' (Odpadlík). Od té doby si zahrála epizodní role, jako například v 'Beverly Hills 90210', matku neslyšícího chlapce v 'ER' (Pohotovost) či studentskou reportérku v 'Sister, Sister'. Rovněž se objevila v televizním speciálu 'Strong Medicine' , kde si zahrála mladou ženu zápasící s mentální anorexií.Na velkém plátně byla k vidění například v nezávislých filmech 'Beauty Shop' a 'Hundred Percent' (asijsko-americkém dramatu o třech párech, jejich životy jsou vzájemně provázány).Byla členkou 'Incline theater company' a v součastnosti se rovněž věnuje 'hereandnow', asijsko-americké herecké společnosti, která po celé zemi vystupuje s původními hrami. Koníčkem je jí také její motorka. V současnosti bydlí spolu se svými dvěma kocoury, Sethem a Benem, v Los Angeles.

Lougn = Matt Czuchry

5. března 2007 v 15:29 | Radka |  Gilmorovky
Lougn = Matt Czuchry

Datum a místo narození : 20.května 1977 Manchester, New Hampshire

Celým jménem : Matthew Charles Czuchry

Barva očí: zelené

Vlasy: blonďaté

Výška: 177 cm

Životopis:
Spolu se svým otcem, profesorem a svými třemi staršími sourozenci (dvěma bratry a sestrou) vyrůstal na farmě na venkově v Tennessee. Matt Czuchry (výslovnost [zu:k-ri:]) promoval v roce 1999 s vyznamenáním na Charlestonově vysoké škole v Jižní Karolíně. Zde se stal kapitánem tenisového týmu a hrál tenis za NCAA, Národní vysokoškolskou sportovní asociaci. Účastnil se tamního vysokoškolského divadla a vyhrál cenu "Mr. College of Charleston 1998". Jeho zájem o herectví pokračoval a po ukončení studia se mu za podpory své rodiny rozhodl dále věnovat . Zúčastnil se Soutěže herců, modelek a talentů (AMTC), uznávané soutěži pomáhající hledat nové talenty. Díky jeho úspěchu v AMTC jej viceprezident castingového oddělení Twentieth Century Fox, Christian Kaplan, pozval do Los Angeles a slíbil mu, že mu pomůže. Od té doby se Matt objevil v "Young Americans", "Em & Me", "Slap Her, She's French" (Uhoď ji, je to Francouzka!) a v dalších. V "Young Americans" potkal svoji dnes již bývalou přítelkyni Kate Bosworth, se kterou měl v letech 2000 - 2002 známost. V současnosti vystupuje především jako Logan Huntzberger v "Gilmorových děvčatech".Když zrovna nepracuje, rád si zahraje basketball.

Fotečky :

Suki = Melissa McCarthy

2. března 2007 v 21:37 | Radka |  Gilmorovky
Suki = Melissa McCarthy

Datum a místo narození : 26.srpna 1969 Plainfield, Illinois

Celým jménem : Melissa McCarthy

Vlasy : hnědé

Životopis:
Melissa je rozený komik se zkušenostmi ve filmu, v televizi i v divadle. V Gilmorových děvčatech si zahrála kulinářského génia Sookie St. Jamesovou.Narodila se a výrůstala v Plainfieldu v Illinois. V New Yorku poprvé zabodovala v komediálních představeních 'The Improv' a "Stand Up New York'. Ve stejné době absolvovala dramatické kurzy v newyorkském The Actors Studio a zaúčinkovala si v různých inscenacích hraných po celém městě.Co se Melissa přestěhovala do Los Angeles, trénuje si víkend co víkend svůj bystrý humor coby členka The Groulings comedy.Nedávno si zahrála ve filmech 'Charlie's Angel's 2: Full Throttle' a 'The Life of David Gale' (s Kevinem Spaceym). A již dřív si zaúčinkovala ve filmu s Michelle Pfeiffer 'White Oleander', v 'Pumpkin' a ve filmu Douga Limana 'Go'. A ztvárnila třeba i mladou ženu šířící po telefonu drby v krátkém nezávislém filmu Johna Augusta 'God'.V současné době stále žije v Los Angeles.
Fotečky:

Luke = Scott Patterson

2. března 2007 v 21:31 | Radka |  Gilmorovky
Luke = Scott Patterson

Datum a místo narození : 11.září Philadelphia

Vlasy : hnědé

Životopis:
Scott se narodil v Philadephii, kde však nesetrval a přestěhoval se do Baltimoru a následně do New Jersey.Promoval na Rutgerově univerzitě, zaměření na žurnalistiku. Celou dobu studií ho však pronásledovala jiná vášeň: baseball. Hrál profesionálně za New York Yankees, za Texas Rangers i L.A. Dodgers. Potom této kariéry zanechal a ohlížel se po jiné. Přestěhoval se do New Yorku a začal se vážně zabývat herectvím a zbytek už je historie.
Fotečky:

Rory = Alexis Bledel

2. března 2007 v 21:26 | Radka |  Gilmorovky
Rory = Alexis Bledel

Datum a místo narození : 16.září 1982 Houston, Texas

Celým jménem : Kimberly Alexis Bledel

Vlasy : hnědé

Výška : 174 centimetrů

Životopis:
Poté, co Alexis strávila několik let před objektivem jako modelka, přijala v roce 2000 roli v seriálu Gilmorova děvčata, což je také její televizní debut.Když jí bylo osm let, rodiče ji povzbuzovali, aby si vyzkoušela divadlo, v naději, že to jejich dceři pomůže překonat nesmělost. A tak si zahrála v 'Čarodějovi ze země Oz', 'Našem městě' i v 'Aladinovi'. Později získala další zkušenost jako malá modelka místního nákupního střediska. Svoji pravou modelingovou kariéru začala ještě na střední škole. Poté díky tomuto zájmu procestovala celý Milán, Tokio, New York a Los Angeles. Po odabsolvování se zapsala na NYU. Na jaře roku 2000 byla vybrána do role Rory a začala natáčet pilotní díl.Když nepracuje, věnuje se psaní, fotografování, chození do kina a svojí rodině.
Fotečky:

Lorelai = Lauren Graham

2. března 2007 v 21:14 | Radka |  Gilmorovky
Lorelai = Lauren Graham

Datum a místo narození : 19. března 1967 Honolulu, Havaj

Celým jménem : Lauren Helen Graham

Barva očí : modré i zelené

Vlasy : hnědé, přirozeně kudrnaté

Výška : 180 centimetrů

Životopis:
Když jí bylo pět let, přestěhovali se do Washingtonu D.C., kde vyrůstala u svého otce Lawrence. Nejdříve studovala na Langleyho střední škole v McLean (ve Virgínii) a následně dosáhla bakalářského stupně z angličtiny na Barnardově vysoké škole v New Yorku. Herecké vzdělání získala na škole umění v Dallasu. V roce 1995 se z New Yorku přestěhovala do Los Angeles a nyní žije v Západním Hollywoodu.
Fotečky:

Menší úvod

2. března 2007 v 20:13 | Radka |  Gilmorovky
Gilmorovky !!!!
Oblíbený seriál většiny z nás. Dává se na Nově okolo 15.hodiny. Lorelai, Rory a další upovídané postavy z malého městečka Starshollow.Zamotané životy nás vtahují do děje.U nás se právě vysílá 6. řada, ale v USA se vysílá už 7.série.A teď si jejich životy (ty opravdové) trošku přiblížíme.
Všichni dohromady: